Něco málo o nás

Káva. Pro někoho nezbytnost pro přežití dlouhých dní v kanceláři, pro jiného koníček a životní styl.

My patříme do té druhé skupiny.

Káva nás prostě baví. Cestujeme po světě, povídáme si s farmáři a hledáme kávu, ve které cítíme něco zajímavého. Oříškové a čokoládové tóny, ty ucítíte skoro všude. Ale svěžest rybízu, sladkost cukrové vaty, křupavost zeleného jablka nebo vůni čerstvě upečeného chleba ucítíte jen v kávě, ke které se s úctou chovali všichni lidé od farmářů přes pražiče až po baristy.

V Čechách se káva nepěstuje snadno, a proto se soustředíme na poslední dva kroky. V naší pražírně si s kávou hrajeme tak dlouho, dokud si nejsme jisti, že vám nerozšíří obzory. A dáváme si záležet na proškolení baristů, aby kávu do vašeho šálku nepřepálili, aby dobře našlehali mléko na cappuccino a aby vám je naservírovali s úsměvem.

Tvoříme kavárnu, do které bychom sami chodili rádi. A děkujeme vám, že ji už tři roky tvoříte s námi.

Kávu si pražíme sami

Jednak proto, že ta vůně je prostě omamná. A jednak proto, že vám tak dokážeme každý měsíc nabídnout něco nového. Že máte radši tradici? Pak ochutnejte naši směs Pandora Supremo. Stejně jako Pandořina skříňka skrývá tajemství – v našem případě unikátní mix odrůdy arabica z Nikaraguy, Brazílie a Etiopie. Když vynecháte mléko a cukr, vychutnáte si výrazný nádech čokolády.

Kde nás najdete

Máme rádi dobroty

Ke kávě patří zákusek. Ke kvalitní kávě patří kvalitní zákusek. Co třeba taková domácí teplá vafle se šlehačkou a lesními plody? Nebo lehoučký smetanový dortík?

Kvalita = zdraví

Pokročilá chemie patří do školy a ne do kavárny. Nám stačí, když poctivou smetanu našleháme do tuhé šlehačky – a zbytek necháme na čerstvém ovoci a dalších surovinách.