Publikováno:

Ano, můžete si koupit přístroj na espresso. Ale vážně by vás bavilo jej čistit a udržovat a utratit za něj spoustu peněz s vědomím, že z něj nikdy nedostanete kávu srovnatelnou se šálkem od profesionálního baristy? Filtrovaná káva nabízí široké spektrum chutí – od výrazných „nakopáváků“ až po delikátní nápoje, které můžete doma upíjet při čtení knížky.

Filtrovanou kávu připravenou nejrozšířenějšími způsoby můžete ochutnat v našich kavárnách. Rádi vám pomůžeme vybrat – a když vás nějaká metoda zaujme, prozradíme vám naše triky na přípravu. Veškeré potřebné náčiní i kvalitní, čerstvě praženou kávu, si pak můžete rovnou zakoupit.

Třeba klasická V60. Držák, filtr, horká voda a hrnek. Za pět minut máte voňavý šálek kávy, který zchladne na pitelnou teplotu až dlouho poté, co po sobě uklidíte kuchyň.

Anebo Chemex z podobného soudku. Elegantní skleněná nádoba s dřevěným krkem, která bude ozdobou kuchyně. A navzdory moderním křivkám to není žádná novota – kávu v chemexu připravoval už Joey v seriálu Přátelé.

Že máte rádi něco silnějšího? Zkuste Aeropress. Pochází od vynálezce frisbee a vyrobí vám silnější kávu, ve které všechny chutě a vůně budou mnohem výraznější.

Z italských a francouzských filmů určitě znáte Moka konvičku. Pokud si potrpíte na espresso, zamilujete si ji – a její poměr cena/výkon je nepřekonatelný.

No a pokud rádi žijete na hraně, všechny své návštěvy ohromíte, když si pořídíte Vacuum pot. S ním je zážitek nejen pití, ale i samotná příprava kávy.

Naučte se připravovat kávu doma

Chcete se naučit připravovat doma výbornou filtrovanou kávu? Občas vypisujeme kurzy. Zanechte nám svůj e-mail a my vám dáme vědět, jakmile vypíšeme další termín: